Brać pod uwagę prywatny żłobek dla dzieci, czy publiczny?

Coraz więcej rodziców decyduje się na oddanie dziecka do żłobka i jest podyktowane nie tylko wygodą, ale również szansą na szybszy powrót do pracy. Tylko jaki żłobek brać pod uwagę? Zdecydować się na usługi państwowych żłobków? A może jednak to prywatny żłobek dla dzieci zasługuje na naszą uwagę?

Usługi publicznego żłobka dla dzieci

Wydawać by się mogło, że jako obywatele Polski, którzy odprowadzają składki i opłacają podatki, możemy liczyć nie tylko na dostęp do darmowej opieki zdrowotnej, ale również do publicznych żłobków. Niestety wystarczy poświęcić trochę więcej czasu na zebranie informacji, a szybko zauważymy, że byliśmy w błędzie.

Owszem państwowy żłobek dla dzieci działa, ale nie dość, że nie będzie darmowy, to jeszcze ilość chętnych na jedno miejsce jest tak duża, że tylko nieliczni mają szanse na zapisanie swojego dziecka. W takich przypadkach nie pozostaje nam nic innego, jak próbować szans w innych żłobkach lub po prostu brać pod uwagę wsparcie ze strony prywatnych placówek.

Usługi prywatnego żłobka dla dzieci

Prywatne żłobki to wyjątkowe miejsca, ponieważ tworzone są z myślą o rodzicach, jak również o ich pociechach. Dlatego do dyspozycji zawsze pozostaje sztab wykwalifikowanych osób, które nie tylko dysponują doświadczeniem w opiece nad małymi dziećmi, ale również odpowiednim podejściem, czy miłym usposobieniem. Przekłada się to na lepsze samopoczucie dzieci, jak również na ich komfort w czasie pobytu w żłobku.

Owszem korzystanie z tego typu punktów zawsze będzie wiązać się z wyższymi cenami, ale nikt nie powiedział, że muszą być wygórowane. Wystarczy brać pod uwagę profesjonalne żłobki, a szybko dojdziemy do wniosku, że ceny mogą być przystępne. To nas jednak nie powinno dziwić, ponieważ najlepsze żłobki zawsze biorą pod uwagę oczekiwania rodziców, więc zapewniają nie tylko fachowe wsparcie, ale również bardzo atrakcyjny cennik.

 

Jaki żłobek brać pod uwagę?

Podjęcie ostatecznej decyzji należy do każdego z nas, ale widać, że w wielu przypadkach usługi prywatnego żłobka dla dzieci mogą okazać się lepszym wyborem. Nie dość, że naszymi pociechami zajmą się wykwalifikowane osoby, to jeszcze otrzymają więcej uwagi, więc to przełoży się na ich lepsze samopoczucie.

Poza tym, ilość miejsc w prywatnych żłobkach nie jest tak ograniczona, jak w państwowych, więc mamy szansę na szybsze znalezienie odpowiedniego punktu dla swojego malucha. Jakby tego było mało, to nawet koszty za wsparcie prywatnego żłobka nie będą wygórowane, więc to bardzo ciekawa opcja.