Spożywanie zielonej herbaty – korzyści zdrowotne

Bonbonga / Pixabay

Ostatnimi czasy powstało wiele specyficznych produktów dietetycznych – część z nich uzyskuje kategorie tzw. superfoods, czyli pokarmów wyjątkowo zdrowych, smacznych i korzystnych dla naszego organizmu. Na pewno zalicza się do nich japońska zielona herbata matcha, która znana jest z japońskiej ceremonii herbacianej, jak i wielu dań, w których ten rodzaj zielonej herbaty może się idealnie sprawdzić. Warto zorientować się dokładnie, jak wyglądają możliwości zastosowania zielonej herbaty i jak ten napój wpływa na nasze zdrowie.

Wpływ zielonej herbaty na nasz organizm

Intensywnie jest badany wpływ zielonej herbaty na nasz organizm. Badania naukowe dotyczące zawartych w zielonej herbacie flawonoidów stale trwają i kolejne publikacje dotyczące tego wyjątkowego napoju się pojawiają w świecie naukowym. Warto się dokładnie zorientować, jak wyglądają obecne informacje na temat zastosowania w diecie zielonej herbaty. Coraz intensywniej badany jest wpływ zielonej herbaty na prewencję chorób nowotworowych. Udało się udowodnić skuteczność regularnego spożywania dużych ilości zielonej herbaty w prewencji raka jelita grubego. Jest to związane z obecnością w zielonej herbacie różnego rodzaju antyoksydantów, których działanie jest bardzo korzystne na komórki, które mogą być poddane mutacjom.

moyamatcha.com

Która herbata będzie dla nas najlepsza?

Na pewno godną zainteresowania jest japońska zielona herbata matcha, co wynika przede wszystkim z unikalnych właściwości przeciwnowotworowych, przeciwdziałających starzeniu się skóry i korzystnego wpływu na metabolizm.

Be the first to comment on "Spożywanie zielonej herbaty – korzyści zdrowotne"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*