Czy szkoły przygotowują do pracy?

Alexas_Fotos / Pixabay

W szerokim pojęciu zadań jakie powinna spełniać dobrze przeprowadzona edukacja szkolna, znajduje się to kluczowe c- przygotowanie do wykonywania pracy zawodowej. Rozpatrując ten temat nie powinno się skupić wyłącznie na szkolnictwie wyższym i zawodowym, ale sięgać nawet do gimnazjum.
kids-chalk-wall-1382186-m
Oczekiwania jakie młodzi ludzie stawiają aktualnym systemom nauczania są mocno sprecyzowane. Oczekuje się, że będą one wielokierunkowe, oparte na wartościowych informacjach, które będą ułatwiały wejście w progi życia zawodowego. Tymczasem, młodzi adepci twierdzą, że edukacja nie do końca potrafi spełnić to wymaganie. Najczęściej zarzuca się brak praktycznego podejścia, kierowanie się stereotypami modelów nauczania i nie rozszerzanie konkretnych zagadnień, które w świetle życia zawodowego, tego właśnie by wymagały. Jednak to wyłącznie ta pierwsza strona medalu. Trzeba zauważyć, że na etapie nauczania każdy ma możliwość wybrania rodzaju szkoły, a tym samym dostosowania jej do swoich potrzeb i oczekiwań.